Szybki kontakt

napisz do nas
zadzwoń do nas

Znaki drogowe - aktualizacja Aby pobrać aktualizację modułu ZNAKI DROGOWE prosimy przygotować nr licencji i zalogować się na stronie.
Znaki drogowe - wersja demo Aby pobrać wersję demo modułu ZNAKI DROGOWE wystarczy zalogować się na stronie.
Poprawione pobieranie plików Z przyczyn od nas nie zależnych (ograniczenia serwera) pojawiały się problemy podczas pobierania plików. Problem został rozwiązany, przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Nowa strona firmy Lispus Witamy na nowej stronie www. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Analiza ruchu

Przy opracowaniu projektów drogowych opracowujemy analizę ruchu. W tym celu wykonujemy pomiary ruchu 16h lub 24h (zależny od charakteru i lokalizacji punktu pomiarowego oraz od wymagań Inwestora). Przy analizie ruchu wyliczamy podstawowe parametry ruchu, posiłkując się przy tym specjalnie do tego przygotowanymi dla naszych potrzeb arkuszami kalkulacyjnymi, w których także otrzymujemy wykresy robocze.


Na skrzyżowaniach analiza ruchu niezbędna jest do określenia maksymalnych natężń, na podstawie których możemy wyliczyć.


Na podstawie wyliczonych pomiarów ruchu wyliczamy prognozę ruchu na okres do 20 lat od roku wybudowania.


Przy opracowaniu projektów wzmocnienia nawierzchni dla dróg o kategorii ruchu < 5 wykorzystujemy do pomiarów ugięć belką Benkelmana.


Mając własne dane dotyczące ugięć stosujemy różne technologie wzmocnień nawierzchni od typowych wzmocnień "w górę" po wzmocnienia nawierzchni przy użyciu technologii mieszanych (czśćciowe frezowania z dodatkami ulepszającymi - MMCE). W ciągu ostatnich 3 lat opracowaliśmy analizy ruchu na droga powiatowych, wojewódzkich, krajowych na odcinkach o łącznej długości ponad 114km.


Powyższe analizy służą jednocześnie do wyliczania przepustowości skrzyżowań. Analiza ruchu na skrzyżowaniach pozwala nam określić godziny szczytu, rozkłady ruchu na wlotach. Pozwala nam rozpoznać strukturę rodzajową pojazdów. Przy pomocy programu KARTOGRAM opracowujemy w formie graficznej rozkład ruchu na wlotach przy różnych przedziałach czasowych (w zależności od roku w którym będziemy analizować np. przepustowość).


Analizy ruchu, pomiary ugięć wykonujemy do własnych projektów lecz również możemy je wykonać na zlecenie innych firm. Jeśli będą państwo zainteresowani prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail. Szczegółowe namiary na znajdziecie Państwo TUTAJ.