Kontakt telefoniczny do biura:
(82) 560 58 27
607 579 278


Znaki drogowe - wersja demo Aby pobrać wersję demo modułu ZNAKI DROGOWE wystarczy zalogować się na stronie.
Nowa strona firmy Lispus Witamy na nowej stronie www. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Poprawione pobieranie plików Z przyczyn od nas nie zależnych (ograniczenia serwera) pojawiały się problemy podczas pobierania plików. Problem został rozwiązany, przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Znaki drogowe - aktualizacja Aby pobrać aktualizację modułu ZNAKI DROGOWE prosimy przygotować nr licencji i zalogować się na stronie.

Nowsza odsłona aplikacji do obliczania PROGNOZ RUCHU tutaj


W celu ujednolicenia założeń do analiz i prognoz ruchu (tak aby prognozy były wykonywane na zbliżonych założeniach dla podobnych projektów) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wprowadziła metodę obliczania prognoz ruchowych w zależności od wzrostu PBK w dowolnych podregionach.

Zaktualizowana tabela prognozowanych wzrostów PKB obowiązuje dla wszystkich analiz i prognoz ruchu zleconych po 1 lipca 2012.
Na podstawie prognozy ruchu w połowie okresu eksploatacji wylicza się liczbę osi obliczeniowych 100kN/d/pas. obl. niezbędną do określenia kategorii ruchu. W poniższej tabeli określamy wstepnie wartości współczynników przeliczeniowych na osie obliczeniowe

Dane ruchowe w roku bazowym
Typ samochodu Liczba poj. [P/d] Wsp. przeliczeniowy na osie obliczeniowe
So -
Sd -
Sc
Scp
A
M -
C -
R -


Rok bazowy
Rok oddania do uzytkowania
Okres prognozy lat
Podregion
Przekrój drogi 1x2 2+1 1x4 2x2 2x3 2x4

Licznik: 18986.


(c) LISPUS 2000-2013