Uwaga!!

Nr telefonu (82) 560 58 27 z powodu zmiany lokalizacji biura jest chwilowo niedostępny.
Operator sieci telefonicznej jest w trakcie przeniesienia usługi. O przywróceniu telefonu poinformujemy.

Kontakt telefoniczny do biura:
(82) 307 01 77
793 815 000


Znaki drogowe - aktualizacja Aby pobrać aktualizację modułu ZNAKI DROGOWE prosimy przygotować nr licencji i zalogować się na stronie.
Znaki drogowe - wersja demo Aby pobrać wersję demo modułu ZNAKI DROGOWE wystarczy zalogować się na stronie.
Poprawione pobieranie plików Z przyczyn od nas nie zależnych (ograniczenia serwera) pojawiały się problemy podczas pobierania plików. Problem został rozwiązany, przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Nowa strona firmy Lispus Witamy na nowej stronie www. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

PRZEPUSTOWOŚĆ RONDA

Program powstał w oparciu o metodę obliczania przepustowości skrzyżowań typu rondo opracowaną przez Politechnikę Krakowską (nomem omen, tę którą ukończyłem...)

Krótki program pozwalający na wyliczenie przepustowości ronda:
Program napisałem bardzo dawno temu i z racji dołożenia kalkulatora drogowca dodałem także i ten. Wyniki obliczenia przepustowości metodą z 1994 roku nie będą znacznie się różnić, zmieniła się metoda obliczania. Od 2004 mamy nową metodę obliczania przepustowości skrzyżowań typu rondo opracowaną przez zespół Politechniki Krakowskiej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie.

W pracowni projektowej w biurze posiadamy opracowany przez mgr inż. Marcina Dobek program do wyliczania przepustowości skrzyżowania typu rondo opracowany na podstawie "metody obliczania przepustowości skrzyżowań drogowych typu rondo".

W przygotowaniu do publikacji na stronie internetowej wersja obliczeń przepustowości dla ronda 4-ro wlotowego oraz aktualna metoda przepustowości.

(c) LISPUS 2000